Blog

Export ustawień Outlook 2007/2010

Import/Export ustawień Outlook 2007/2010

Jeżeli chcesz zreinstalować System a korzystasz z Outlook 2007/2010 to prócz kopii zawartości skrzynki mailowej która znajduje się w pliku Outlook.pst Możesz wyeksportować ustawienia skrzynek mailowych.

Oto jak to zrobić:

 1. Uruchamiamy polecenie: „regedit”
 2. Odnajdujemy klucz: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\Outlook
 3. Eksportujemy ten klucz zapisując go do pliku .reg (zapiszmy ten plik na pendrive)
 4. Na nowym komputerze, z zainstalowany Outlook w wersji 2007/2010 nasz plik  .reg, który przed chwilą zapisywaliśmy na pendrive.
 5. Uruchamiamy program Outlook i gotowe.

Ta operacja przenosi ustawienia kont pocztowych.

!!!UWAGA!!!
Tak jak w poprzednich wersjach hasło do skrzynek mailowych nie jest przenoszone.

Tagged

Firefox zawiesza sie na Youtube

Jeśli Firefox zawiesza się podczas oglądania filmów na www.youtube.com Problem tkwi w procesie plugin container.exe jest to proces który tworzony jest oddzielnie od przeglądarki Firefox i magazynuje animacje flash.

Rozwiązanie:

 1. Wpisz w pasku adresu przeglądarki „about:config”
 2. Wybierz: Zachowam ostrożność, obiecuję!, kiedy ukaże się ostrzeżenie.
 3. Znajdź wpis: dom.ipc.plugins.enabled
 4. Zmień jej wartość na FALSE dwukrotnym kliknięciem.

Gotowe

 

Tagged ,

Jak zmienić tapetę logowania w Windows 7

Krok 1.

W Menu>Start, wpisujemy  regedit i Enter.

Krok 2.

Szukamy miejsca

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background

Dwukrotnie klikamy klucz OEMBackground i zmieniamy jego wartość z 0 na 1.

Krok 3.

Szukamy miejsca:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System

I tworzymy klucz UseOEMBackground

czyli klikamy prawym klawiszem myszy w prawym oknie a następnie w menu które się otwarło wybieramy , Nowy > DWORD (32-bit) Value.  Nazwa tworzonego klucza  powinna być UseOEMBackground a wartość klucza ustawiamy na 1.

Krok4.

Zapisujemy plik, który ma być naszą tapetą podczas logowania w katalogu

C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds i nazywamy go:

backgroundDefault.jpg

Jeśli takiej lokalizacji nie ma…

należy w katalogu C:\Windows\System32\oobe\ stworzyć folder info a w nim folder background. Wybierz przycisk  Nowy Folder, i nazwij pierwszy folder info a następnie w  folderze info stwórz nowy folder i nazwij go backgrounds.

Gotowe!

Tagged

Jak wyłączyć Skype Home

Po uaktualnieniu do Skype do wersji 5.5, i wyborze opcji Styl Klasyczny zobaczysz, okno zatytułowane Home Skype, które automatycznie otworzy się i będzie się pojawiać podczas każdego uruchamiania Skype lub restartu komputera. Dodatkowe okno „Skype Home” okno skutecznie zmienia widok Kompaktowy Skype i wyświetla dwa okna programy Skype zamiast jednego.
Co gorsze, Skype nie zawiera opcji wyłączenia lub zatrzymania automatycznego uruchamiania ekranu Skype Home.

Od wersji 5.5.0.119 aby wyłączyć Skype Homenie trzeba korzystać rozwiązania Andrew Worcester’a. Jeżeli posiadasz wersję niższą niż 5.5.0.119 wystarczy pobrać aktualizację Skype.

Tagged

Jak wyłączyć Skype Home

Po uaktualnieniu do Skype do wersji 5.5, i wyborze opcji Styl Klasyczny zobaczysz, okno zatytułowane Home Skype, które automatycznie otworzy się i będzie się pojawiać podczas każdego uruchamiania Skype lub restartu komputera. Dodatkowe okno „Skype Home” okno skutecznie zmienia widok Kompaktowy Skype i wyświetla dwa okna programy Skype zamiast jednego.
Co gorsze, Skype nie zawiera opcji wyłączenia lub zatrzymania automatycznego uruchamiania ekranu Skype Home.

Problem rozwiązał Andrew Worcester pisząc malutki programik, który dba o to by dodatkowe okno Skype Home się nie pojawiało.

 1. Po pobraniu „Kill Skype Home” zapisujemy program w dowolnym przez nas położeniu nie blokowanenym przez  Kontrolę konta użytkownika.
 2. W menu start przeciągamy do folderu Autostart skrót do pliku „Kill Skype Home„.
 3. Jeżeli przy pierwszym uruchomieniu system wyświetli nam komunikat o otwieranym pliku”Kill Skype Home” odznaczamy, aby nie pytał ponownie przy otwieraniu pliku.

Program po wystartowaniu Skype automatycznie zamyka nam uporczywe okienko Skype Home po czym sam wyłącza się nie pozostając aktywnym do następnego uruchomienia komputera.

Tagged

Ochrona przed wstrząsami

Dyski twarde w laptopach bardziej niż w komputerach stacjonarnych narażone są na wstrząsy. A co za tym idzie na uszkodzenia… Producenci tacy jak Hewlett Packard czy TOSHIBA dodają oprogramowanie zabezpieczające talerze dysków komputerów przenośnych przed porysowaniem. Oprogramowanie to wyczuwa nagłe wstrząsy i podnosi głowicę dysku tak by nie miała ona możliwości urwania się bądź niekontrolowanego przesunięcia się po talerzu dysku. O wykrytych wibracjach jesteśmy informowani w postaci okna jak poniżej…

Mamy też możliwość konfiguracji czułości na wykrywane wibracje w zależności od rodzaju zasilania laptopa i wyłączenie okna informującego nas o zaistniałym zdarzeniu (przykład poniżej).

Stosowanie tego rodzaju oprogramowania, znacznie przedłuża żywotność dysku.

Tagged , , ,

Konserwacja laptopa

Zdjęcia, poniżej pokazują to co kryje twój laptop… Chodzi mi o tę niepożądaną zawartość. Postanowiłem pokazać kilka zdjęć z naszego laboratorium, aby uzmysłowić jakie dodatkowe elementy laptopa pojawiają się w tracie użytkowania… i jakiej wielkości jest często lekceważone zjawisko zwane zakurzeniem.

Kurz zatykający i tak niewielkie otwory układu chłodzącego jest niemal w 80% przyczyną uszkodzeń układów karty graficznej, pamięci i procesora a nawet dysku twardego, których naprawa jest kosztowna… A przecież można tego uniknąć…

Jeśli tylko usłyszysz częściej i głośniej pracujący wentylator w swoim notebooku, zauważysz spadek wydajności, obudowa laptopa zrobi się cieplejsza niż zwykle, jeśli komputer zacznie się restartować, wyłączać lub zawieszać to znak, że czas na przegląd okresowy. Pamiętaj procesor i karta graficzna nie ulegną uszkodzeniu od razu,… ale nie lekceważ oznak niewydolności układu chłodzenia… zadzwoń usuniemy problem nim dojdzie do dużych strat.

Tagged

Win7 32 czy 64 bit?

Zanim zainstalujesz system

Sprawa zasadnicza: przed instalacją czy wyborem komputera z zainstalowanym systemem sprawdź czy posiadane przez ciebie urządzenia posiadają sterowniki pod win7 jeżeli tak to sprawdź czy dostępne są wersje dla systemu 32bit i 64bit. Sprawdź to na stronie producenta i nie wierz sprzedawcom mówiącym, że skoro urządzenie ma mniej niż 3 lata to na pewno są… Np. wiele 2-3 letnich urządzeń wielofunkcyjnych firmy Hewlett Packard nie ma i nigdy nie będzie miało sterowników pod win7 niezależnie od wersji systemu… Może się wtedy okazać, że nie będziesz mógł korzystać z sieciowego skanera….

A teraz o zaletach i wadach każdego rozwiązania:

Podstawową zaletą systemu Windows7 64-bit jest możliwość korzystania z pamięci większej niż 3GB, oraz większej wydajności w aplikacjach napisanych dla systemów 64-bitowych. Podstawową wadą systemów 64-bit, jest, brak sterowników pod sporą liczbę urządzeń, typu skanery, aparaty, drukarki. Niestety sterowniki 32-bitowe nie będą działały poprawnie. Także niezbyt jeszcze duża ilość programów  wykorzystująca 64 bitowość procesora (głównie programów graficznych i CAD). Ważną uwagą jest to, iż niektóre programy napisane dla systemów 32-bitowych na systemach 64-bitowych działają dużo wolniej.

Jeśli posiadamy system 32-bitowy to jest dokładnie odwrotnie, a komputer ma zainstalowane 4GB RAM lub więcej system wykorzysta i tak tylko3GB pamięci operacyjnej. Natomiastwindows7 32-bit. posiada na razie dużo więcej sterowników niż system 64-bit

Zawsze możemy dokonać reinstalacji win7 64-bit  na 32 i odwrotnie.

Jeśli podjęliśmy decyzję i zakupiliśmy Windows 7 o architekuturze 64-bitowej a jakieś urządzenie nie posiada sterowników do tego systemu to możemy na tym samym kodzie zainstalować Windows 7 o architekturze 32 bitowej.

Podobnie , jeśli zakupiliśmy Windows 32-bitowy a potrzebny nam jest wydajniejszy Windows 64-bitowy, obsługujący większą ilość pamięci lub programy 64-bit to możemy go zainstalować. Jedynym utrudnieniem w tą stronę będzie konieczność telefonicznej aktywacji systemu, oraz konieczność upewnienia się że producent komputera przewidział taką ewentualność i wydał sterowniki do systemu w wersji 64-bit.

Jeżeli operacja przeinstalowania systemu z 32 na 64-bitowy sprawia Ci kłopoty chętnie Cię w tym wyręczymy

Tagged

Darmowe antywirusy… czy wystarczają?

Wstęp

Pierwszym i najważniejszym programem użytkowym jaki powinniśmy zainstalować na  komputerze podłączanym do internetu jest oprogramowanie antywirusowe. Monitoruje ono na bieżąco wszystkie pliki, z których korzysta użytkownik, niezależnie czy przyszły z pocztą elektroniczną, zostały przyniesione na pamięci przenośnej USB, lub zostały ściągnięte z internetu. Program antywirusowy powinien przeskanować taki plik w momencie zapisywania go na dysku twardym komputera lub w momencie otwierania załącznika w poczcie elektronicznej, czyli powinien użyć skanować w czasie rzeczywistym. Taka usługa działała poprawnie gdy program antyvirusowy jest zainstalowany jest i uruchamia się wraz z systemem operacyjnego. Dlatego programy online skanujące  system z internetu, niestety nie radzą sobie z wirusami, rezydującymi w pamięci operacyjnej komputera. Wyleczenie wirusa w pliku, a pozostawienie go w pamięci komputera spowoduje ponowną infekcję plików…  i tak w kółko.

Infekcja, której nie da się wyleczyć za pomocą skanera online potrzebuje silniejszego środka, czyli pełnego programu antywirusowego.

Istnieje wiele dobrych i bardzo dobrych programów antywirusowych, za które trzeba płacić. Istnieje też nieliczne grono bezpłatnych programów antywirusowych. Programy te przy standardowym korzystaniu z internetu i poczty elektronicznej w zupełności powinny zaspokoić Twoje potrzebny.

Rozwiązania darmowe

 1. Pierwszą bezpłatną dla firm i użytkowników domowych propozycją programu antywirusowego jest Microsoft Security Essentials w Windows7 jeżeli nie zainstalujemy innego oprogramowania jest nam proponowane przez system.
 2. Inną propozycją bezpłatnego do użytku domowego programu jest AVG Anti-Virus 2011 Free Edition Jest to jeden z najlepszych darmowych porogramów antyvirusowych. Mocno niedoceniony na naszym rynku.
 3. Są jeszcze inne programy jak avast, który można pobrać ze strony producenta.

Darmowe programy antywirusowe nieznacznie tylko różnią się od siebie skutecznością, tak na prawdę ważne jest by po prostu mieć program chroniący przed wirusami. Oczywiście wersje płatne polecane są przy ściąganiu plików z serwerów p2p jak np torent czy emule.

Pilnuj aktualności szczepionek

Pamiętaj o tym, że nawet najlepszy program antywirusowy jest tylko tak skuteczny jak bardzo aktualne posiada szczepionki. Dlatego po instalacji programu  pozostawiać komputer podłączony do internetu, aby program zdążył pobrać szczepionki z serwera producenta.

Czy za pełną ochronę warto płacić?

Jeśli używamy internetu z rozwagą i świadomie, darmowy program będzie wystarczający. Natomiast jeśli internetu używa np: dziecko które nie jest świadome wszystkich zagrożeń płynących z sieci i nie umie na nie odpowiednio zareagować to darmowa wersja nie jest wystarczająca. Należy wtedy zastosować wersję, które posiada chociażby ochronę sieci www, a nie tylko sam program usuwający wirusy.

Pamiętajmy jeszcze o jednym:

większość darmowych antywirusów jest nie bezpłatna gdy wykorzystujemy komputer w celach zarobkowych (głównie w firmie)!!!

Rozwiązania płatne:

 1. AVG Internet Security
 2. F-Secure
 3. Symantec
 4. Kaspersky
 5. ESET

Zadzwoń pomożemy Ci wybrać właściwy program. Przy zakupie otrzymasz bezpłatne wsparcie techniczne.

Tagged ,

Dysk za darmo… dla każdego

Potrzebujesz darmowego dysku do przechowywania dokumentów zdjęć, i chcesz mieć do nich dostęp na każdym komputerze? To rozwiązanie jest dla Ciebie… i to zupełnie darmowe!!!

Google daje narzędzie o nazwie GmailDrive extension. Ten niewielki program utworzy nam nowy dysk, różni się on od pozostałych, bo dane które będą na nim składowane przechowywane będą na skrzynce Gmail. Dzięki GmailDrive mamy dostęp do 7GB danych z każdego komputera podłączonego do internetu. Jedyne ograniczenie prócz pojemności to wielkość przechowywanego pliku -nie może być ona większa niż 25Mb.
Tutaj można pobrać program GmailDrive extension. Po instalacji i pierwszym podwójnym kliknięciu na ikonę nowo powstałego dysku musimy podać w otwartym oknie login i hasło do naszej poczty Gmail.

Pomyśl o skorzystaniu z tego narzędzia 7GB to wystarczająco dużo miejsca by ochronić wszystkie studenckie projekty z całego roku… a nawet więcej.

Tagged ,